Warto zobaczyć

Jadąc pociągiem z Gliwic w kierunku Strzelec Opolskich możemy zobaczyć miejsce, w którym zatrzymał się kolejowy zegar. Widzimy parowozy, wagony, które dostarczyła UNRRA, małe spalinówki dawno nieoglądane na przyzakładowych bocznicach. Budynek dawnej wagonowni w Pyskowicach jest siedzibą Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów. Towarzystwo zgromadziło kilkadziesiąt sztuk wagonów oraz lokomotyw spalinowych i parowych. Wiele z nich to rzadkie egzemplarze, często jedne z niewielu zachowanych.
Kö 0130 z 1934 roku.

Miejscowość Borowno leży w powiecie Częstochowskim. Ta licząca ponad tysiąc mieszkańców wieś na pierwszy rzut oka nie różni się od innych w kraju. Znajduje się tutaj niemała prywatna kolekcja polskich motocykli z czasów PRL'u. Pan Jan, który jest właścicielem wszystkich maszyn przy 15- stopniowym mrozie poświęca swój prywatny czas by na 70-ciu metrach kwadratowych pokazać kilkadziesiąt sztuk przepięknych polskich motocykli, motorowerów, a także skuterów.

Znajduje się tutaj oddzielne pomieszczenie, w którym jednoślady przechodzą gruntowną renowację oraz naprawy. W parku maszyn znajdują się takie marki jak WSK, WFM, SHL, Junak, Romet i inne ustawione według specjalnej kolejności.

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok