Jeep Cherokee XJ

W 1984r na rynek wchodzi druga generacja „Czirokeza” opracowana wspólnie z firmą Renault. Mimo samonośnego nadwozia samochód posiada dobre własności terenowe. Napęd z silników benzynowych (R4, R6 i V6) i turbo diesli (R4 2,1l i 2,5l) trafiał do sztywnych mostów napędowych poprzez 4- i 5-biegowe manualne oraz 3- i 4-biegowe automatyczne skrzynie biegów.

Rok później debiutuje wersja z napędem na tylną oś a w 1986r pickup Comanche. Lista wyposażenia dodatkowego była długa a wiele jej pozycji z biegiem czasu stawało się standardem; klimatyzacja, ABS, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, centralny zamek.

Produkcja Cherokee XJ zakończyła się w czerwcu 2001r.
Samochód pokazany na zdjęciach opuścił fabrykę w 1991r. Źródłem napędu jest 2,1 litrowy turbo diesel firmy Renault rozwijający 85KM. Silnik ten pracował w wielu osobowych i dostawczych modelach Renault a także w Jeepie Comanche. 184Nm trafia poprzez 5-biegową manualną skrzynię biegów Aisin-Warner AX5, reduktor NP 231 umożliwiający jazdę w trybie szosowym lub terenowym na sztywne mosty napędowe Dana 30 (przód) i Dana 35C (tył).

Tomasz Rudy

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok