Citroen Jumpy

Nazwa Jumpy używana jest przez Citroena do oznaczania średniej wielkości dostawczaków już od 1995 roku. Produkcję obecnej, trzeciej już generacji rozpoczęto w 2016 r. i to właśnie ten, najnowszy model chcemy dziś przedstawić.

Dziewięcioosobowy mikrobus napędzany jest przez 115 konny 1.6 HDI, który swą moc osiąga przy 3500 obr/min i rozwija moment obrotowy 300 Nm. przy 1750 obr/min. przenoszony na koła przez manualną „szóstkę”. Te parametry pozwalają rozpędzić ważącego „na pusto” 1585 kg a z pełnym obciążeniem 2740 kg do 160 km/h.

Wnętrze jest przestronne jak przystało na auto o szerokości dwóch a długości niemal pięciu metrów. Po obu stronach nadwozia szerokie na 93 cm przesuwane drzwi boczne ułatwiają zajęcie miejsca w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Za tylną klapą kryje się bagażnik o pojemności 1700 l. Jeśli wymontujemy drugi i trzeci rząd siedzeń przewieźć możemy prawie 4m3 ładunku.

Kierowca po zajęciu miejsca ma przed sobą czytelne zegary; prędkościomierz i obrotomierz oraz umieszczony między nimi wyświetlacz komputera pokładowego. Fotel kierowcy jest wygodny a zakres jego regulacji w połączeniu z regulowaną kolumną kierownicy pozwala przyjąć optymalną pozycję. Uwagę zwraca mnogość schowków w kabinie. Nie ma problemu z umieszczeniem dokumentów, napojów i innych przedmiotów przydatnych w podróży. Przydatnym rozwiązaniem jest dodatkowe gniazdo 12V obok schowka.

Podczas jazdy Jumpy zaskakuje kulturą pracy niewielkiego, lecz mocnego silnika. Samochód płynnie i dynamicznie się rozpędza a dobrze wyciszona kabina pozwala zapomnieć, że prowadzimy auto dostawcze. Wyłączniki rozmieszczono ergonomicznie, radiem i tempomatem sterować można bez odrywania rąk od kierownicy.
Samochód do testu i opisu udostępnił Dealer Citroena z Katowic firma Auto-Gazda group.

Tomasz Rudy

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok