Citroen DS3 1.2PureTech 110HP

Ciekawe co myślał kierowca Skody SuperB siedząc prawie że na tylnym zderzaku opisywanej DS3.... To słodkie drogowe maleństwo potrafiło na swym ogonie trzymać czeski wózek do bardzo wysokiej prędkości. W końcu stwierdziłem - odpuszczam mu, a wyprzedzająca mnie SuperB miała znaczek TDI.

205Nm, które wydobywa 3-cylindrowy turbodoładowany PureTech daje kierowcy wiele emocji w cyklu autostradowym, połączony z mechaniczną piątką pozwala być elastycznym poruszając się DS3 w aglomeracji miejskiej.

DS3 minimalnie różni się przodem auta od swego poprzednika, a wszystko od momentu gdy koncern PSA stwierdził o wydzieleniu DS z gamy Citroena.

Według mnie świetne autko do jazdy na co dzień. Niewielkie gabaryty pozwalają na swobodne parkowanie, dynamiczny silnik, po rozłożeniu tylnych siedzeń DS potrafi być naprawdę pojemny, no i ta bryła nadwozia..... coś pięknego!

Zapraszam do obejrzenia filmu z DS3.

Samochód do testu i opisu udostępnił Dealer Citroena z Katowic firma Auto-Gazda group.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok