Citroen C4 CACTUS

Citroen C4 Cactus - innowacyjny crossover, którego produkcja rozpoczęła się w 2014r.

Swą sylwetką wzbudza emocje wśród innych użytkowników dróg a także przechodniów.

Gdy patrzę na Cactusa, mam odczucie jakby miał napisane na sobie..... stworzony do zadań miejskich. Jednak nic bardziej mylnego - im dłużej mam z nim styczność, to dochodzę do wniosku, że to bez wątpienia Crossover.

Air bump, bo tak nazywają się duże elementy na drzwiach i innych newralgicznych punktach samochodu, mają chronić karoserię przed drobnymi otarciami, przeciskającemu się na co dzień Cactus’owi po zatłoczonych ulicach miast.

Przyciemniane szyby tylnych drzwi oraz klapy bagażnika nie tylko dodają uroku, ale nie pozwalają przebić się promieniom słonecznym, gdy zostawimy samochód zaparkowany na dłużej w upalny dzień. Pokonanie kilkunasto-centymetrowego krawężnika podczas parkowania…. to żaden problem. Nie musimy się martwić, także gdy parkujemy tyłem - pomaga nam w tym kamera wbudowana w klapę bagażnika.

Wnętrze Cactusa jest jak z innej bajki. Zegary zostały zastąpione kilkucalowym cyfrowym wyświetlaczem, a do sterowania klimatyzacją, radiem czy dodatkowymi ustawieniami samochodu służy tablet znajdujący się na środku kokpitu.

Bardzo mile zaskoczył mnie 3cylindrowy silnik 1.2PureTech o mocy 82koni mechanicznych. Wzorowa praca nowej generacji wolnossącego benzyniaka….. bez jakiejkolwiek wibracji czy szarpań za pomocą mechanicznej 5’ki przekłada nam 118Nm na przednie koła.

Dysze spryskiwaczy umiejscowione w ramionach wycieraczek, poduszka pasażera zaprojektowana w nadszybiu, ciekawie uchylane tylne szyby , to tylko niektóre innowacyjne rozwiązania Cactusa.

By poznać bliżej C4 Cactusa zapraszam do odwiedzenia dealera Citroena w Katowicach przy ulicy Roździeńskiego 170.

Serdeczne dziękuję firmie Auto Gazda Group Dealer Citroen Katowice za udostępnienie samochodu do testu oraz opisu.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok