Jaguar S-type 2.7D

Jaguar S-type, interesujący model Jaguara, którego konstrukcja jest oparta na Lincolnie LS. S-type swoją sylwetką nie daje po sobie poznać, że przynależy do marki Jaguar, jednak gdy usiądziemy w środku nie ma wątpliwości że to luksusowe auto angielskie.

Chcąc porównać wnętrze S-type'a do kultowego modelu X300 możemy śmiało powiedzieć.... "są takie cechy które dla Jaguara nie zmieniły się". Wygląd panelu (klima-radio) pośrodku konsoli oraz ułożenie lewarka od zmiany biegów, spotkamy tylko w Jaguarze.

Nie brakuje również innych oznak luksusu takich jak skórzane fotele czy wykończenie z drewna.

Do napędu użyto silnik diesla V6 o poj: 2.7l i według mojej oceny jest to strzał w dziesiątkę. 435Nm przy mocniejszym naciśnięciu pedału gazu dobrze zbiera ważące ponad tonę sześćset auto, ale dla korzystania z przyjemności jazdy kręcę silnik pomiędzy 1000 a 2000 obrotów.

Jest to egzemplarz z 2004r, użytkowany w większości przez kobietę i mimo blisko 240.000km przebiegu samochód jest bardzo dobrze utrzymany. Zapraszam do obejrzenia filmu z mojej przejażdżki S-typem.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok