BMW M5 E60

BMW to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i prestiżowych marek samochodów. Każda kolejna maszyna jest dowodem na to, że Bayerische Motoren Werke fachowo podchodzą do tego, co w końcu robią najlepiej.

Jedną z ciekawszych zabawek koncernu jest model M5 E60, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Do momentu pojawienia się na rynku następcy (M5 F10) wyprodukowano ponad 20 tyś egzemplarzy, a ideą było połączenie wygodnej limuzyny z samochodem sportowym. Samochód ten wyposażony jest w 507-konny wolnossący silnik w układzie V10 o poj. 5 litrów, który pozwala osiągnąć 100km/h w ~4,5s. Generuje on równierz potężny moment obrotowy na poziomie 520Nm, dodajmy iż stopień sprężania silnika wynosi 12,0 : 1.Model ten występuje w dwóch wersjach: jako 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi z oznaczeniem Touring. Prędkość maksymalna jaką jest w stanie osiągnąć wynosi 250km/h zaś po odblokowaniu wzrasta już do ok 330km/h.

Prezentowany model przyjechał z krajów arabskich. W dużej mierze właśnie dlatego zdecydowaliśmy się go przedstawić. Charakteru dodaje lakier w kolorze alpejskiej bieli (zgodnie z oznaczeniami producenta) oraz czerwona skórzana tapicerka.

Samochód do testu udostępnił salon sprzedaży samochodów luksusowych mieszczący sie na terenie Śląska.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok