Kia Soul 1.6

Kia Soul to samochód, który od niedawna znajduje się na polskim rynku motoryzacyjnym. Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się temu modelowi i sprawdzić jak w rzeczywistości sprawuje się na naszych drogach.

Udostępnione nam do testu auto to egzemplarz z 2009r. o przebiegu 35 000km. Już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo okazale zaś jego charakter podkreśla sylwetka z częściowo przyciemnianymi szybami. Trzeba przyznać, że na 18-calowych aluminiowych obręczach samochód wygląda bardzo interesująco, a zielony lakier w połączeniu z czarnymi elementami nadwozia sprawia, że Kia wygląda bardzo nowocześnie.

Przejdźmy do wnętrza pojazdu, które jest wyjątkowo przestronne. Pasażerowie siedzący na przednich bądź tylnych fotelach z całą pewnością nie mogą narzekać na brak miejsca i wygody.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo i komfort kierowcy. Duża przednia szyba i szyby boczne, a do tego odpowiedniej wielkości lusterka zapewniają dobrą widoczność, która jest niezbędna w precyzyjnym określeniu sytuacji na drodze. Na pochwałę zasługuje tablica rozdzielcza, która łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design oraz bardzo czytelne, duże wskaźniki.

Do standardowego wyposażenia należą elektryczne szyby i lusterka, wydajna klimatyzacja, a także zestaw audio sterowany dobrym radiem z dużym czytelnym wyświetlaczem.

Sterować muzyką możemy bez odrywania rąk od kierownicy bowiem wkomponowano w nią niezbędne do tego przyciski. Uporządkowane i zorganizowane wnętrze oraz wszystkie drobne szczegóły i dodatki sprawiają, że z każdą minutą spędzoną za kierownicą coraz bardziej zakochujemy się w tym samochodzie. Czas na jazdę…

Uruchamiamy czterocylindrowe serce Kii o poj. 1.6l i zmiennej fazie rozrządu. Obrotomierz wskazuje ponad 1000 obr/min. Ku naszemu zdziwieniu reakcja na gaz jest natychmiastowa, a 124 KM generowane przez silnik wręcz porywają do przodu to ważące ponad 1200kg auto. Śmiało można stwierdzić, że cały układ napędowy jest doskonale skonfigurowany przez co samochód dobrze się prowadzi i doskonale przyśpiesza.

Wszystko to sprawia, ze nie możemy narzekać na Soula. Na dobrą sprawę nie ma on minusów – zużycie paliwa zgodne z danymi producenta, jest przestronny, posiada duży bagażnik, a wysoki prześwit ułatwia pokonywanie krawężników w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. Bardzo dobra cena nowego samochodu wprost zachęca do kupna.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok