MERCEDES AROCS 2545

W 2013r firma Mercedes zaprezentowała model Arocs, będący budowlaną wersją Actrosa mp4. Nabywca może niemal dowolnie skonfigurować swój pojazd. Do wyboru są silniki o mocy od 230 do 600 KM, cztery rodzaje kabin, oraz wiele wariantów podwozi o DMC od 18t.

Prezentowany samochód to Mercedes Arocs 2545 napędzany silnikiem OM 471 o mocy 449 KM przy 1800 obr/min, którego moment obrotowy wynosi 2200 Nm. przy 1100 obr/min i przenoszony jest na wał napędowy przez automatyczną skrzynię biegów o 16 przełożeniach. Na podwoziu 6x2 z tylną osią skrętną osadzono kabinę typu M classic space a także zabudowę do ciśnieniowego czyszczenia i udrażniania kanalizacji wyprodukowaną przez firmę Kaiser.

Największe zalety zabudowy to: cicha praca kompresora, który umieszczony jest w osobnej komorze zalanej wodą, oraz mechanizm odzysku wody pozwalający na ekonomiczną i ekologiczną eksploatację (znaczne ograniczenie zużycia czystej wody do pracy). Różne rodzaje głowic czyszczących umożliwiają rozbijanie zatorów, czyszczenie rur, usuwanie osadów tłuszczowych, wycinanie korzeni.

Tomasz Rudy

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok