Suzuki GSX-R400

Patrząc z odległości kilku metrów wydaje mi się że to 750'ka....... chociaż malowanie się nie zgadza.

Pamiętam, że jakiś czas temu gdzieś w okolicach Żor miał ktoś 600'ke w tym modelu. Ostatnia kreska na prędkościomierzu wyznacza 180 , to trochę mało jak na 600ccm.

Ale na "całe szczęście" odlew na cylindrach rozwiewa moje wątpliwości – okazuje się, że jest to 400'ka a dokładnie 398ccm. I jak tu się nie zagłębić w temat skoro motocykl jest cały w oryginale..... nawet lakier i naklejki fabryczne. Oczywiście widać ząb czasu, ale jak na 25 lat Moto świetnie się trzyma.

Silnik GSXR'y to 4-cylindry, 4-gaźniki i po 4 zawory na każdy cylinder, moc 59KM. Czerwone pole zaczyna się od 15tysi, a więc...... typowa japońska szlifierka.

Chcąc porównać go do 600'ki to GSXR 400 przegrywa..... i to z kretesem. Ale małe wcale nie oznacza gorsze. 160kg masy zapewnia bardzo dobre prowadzenie motocykla w ruchu miejskim. Wszelkiego rodzaju manewry możemy wykonywać wręcz dynamicznie, a Moto bardzo chętnie wykonuje zamierzone polecenia.

Suzuki GSXR 400 to ciekawy japoński motocykl, którego widok jest rzadkością w sezonie motocyklowym.

Marcin Kuźmak

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok