Traktor SAM

Wykonanie tego pojazdu zajęło właścicielowi dwa lata. Projekt przemyślany do samego końca, a w wyposażeniu znajduje się nawet radio. Bardzo ciekawa konstrukcja ramy z ceownika oraz profili zamkniętych.

Do napędu użyto silnika wysokoprężnego wraz ze skrzynią biegów z Peugeot’a - i tu ciekawostka, napęd został zaadaptowany z pojazdu napędzanego na przednią oś. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, w którym zblokowany został mechanizm różnicowy oraz zdemontowano jedną półoś, natomiast druga półoś to wał biegnący do reduktora, z którego moc rozdzielana jest na mosty, które tak samo jak reduktor pochodzą z UAZ’a.

I tu kolejna ciekawostka - wykonano specjalną konstrukcję przedniego mostu aby był wahliwy, przy czym tylny most jest zamocowany na sztywno. Z tyłu znajduje się skrzynia na dodatkowe ciężarki by dociążyć traktor.

Przedni pług do odśnieżania na zimę podnoszony i opuszczany wciągarką elektryczną.

Doskonale dobrane przełożenia pozwalają tej maszynie na wyciągniecie z błota nawet C-330-ki. Kokpit z deską rozdzielczą również z Peugeot’a, kabina zadaszona wspomniane na początku radio, lakier w dwóch kolorach a nawet instalacja elektryczna z gniazdem do przyczepy - to wszystko by cieszyć oko i zapewnić funkcjonalność przy każdym zadaniu.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie pojazdu do opisu.

 

Używamy cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu i statystyk. Zapoznaj się z polityką cookies i polityką prywatności przed przejściem do serwisu.
Ok